Zalety Światłowodu

Wyjaśniamy czym jest światłowód

Dostęp do szybkiego, niezawodnego Internetu,

jest bardzo ważny dla wielu Polaków. Dostawcy internetu oferują w tym zakresie różnorodne możliwości – poszczególne propozycje różnią się nie tylko ceną, ale również zastosowaną technologią wykorzystywaną do podłączenia. Gdy poszukujemy operatora Internetu, zwracamy uwagę na prędkość, cenę oraz ilość usług dodatkowych. Specjaliści dzielą Internet na kablowy oraz LTE. Pierwszy z wymienionych można jeszcze sklasyfikować na Internet prowadzony przy pomocy tradycyjnych kabli oraz kabli światłowodowych. W ostatnim czasie coraz bardziej popularny staje się właśnie Internet światłowodowy. Z czego to wynika?

 

Światłowód – co to takiego?

Światłowód jest kablem, którego budowa w sposób znaczący różni się od kabla miedzianego wykorzystywanego przy klasycznym internecie. Kabel miedziany przewodzi prąd o niskim napięciu. Z kolei ten światłowodowy wykonany jest z włókna szklanego bądź tworzywa sztucznego przewodzącego falę świetlną.

Jak wskazuje sama jego nazwa, prędkość światła powinna być dużo szybsza. W większości przypadków kabel światłowodowy jest doprowadzany do konkretnego budynku, zaś później zwykłymi kablami prowadzi się Internet do poszczególnych lokali użytkowych i mieszkań. Światłowód daje niezawodny Internet, dzięki któremu użytkownicy mogą korzystać z wielu cennych udogodnień.

Zalety światłowodów

Jeśli mamy do wyboru Internet światłowodowy oraz klasyczny kablowy, nie warto długo się zastanawiać, ponieważ ten pierwszy bije na głowę wszystkie pozostałe formy pod wieloma względami. Wszystko za sprawą nowoczesnej technologii, którą wykorzystuje się przy jego produkcji. Są one znacznie mocniejsze niż zwykłe kable miedziane. Warto wiedzieć, że jeśli decydujemy się na zwykły Internet kablowy, szybko możemy rozczarować się co do jego prędkości – przesył danych zapisany w umowie, a prędkość rzeczywista mogą się znacząco różnić. Jeśli decydujemy się na zainstalowanie w mieszkaniu Internetu światłowodowego, sytuacja jest diametralnie inna. Prędkość Internetu jest dokładnie taka sama, jaką zapisano w umowie.

Dzięki temu, że kable światłowodowe posiadają charakterystyczną, innowacyjną budowę, prędkość przesyłania danych jest w praktyce nieograniczona. Zatem jeśli mamy Internet światłowodowy, przeglądanie witryn Internetowych, granie w wymagające gry czy oglądanie filmów w najwyższej jakości będzie przebiegało bez żadnych zakłóceń. Cechą charakterystyczną kabli światłowodowych jest również fakt, że są one wytrzymałe na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych – dzięki temu niezależnie od tego, jaka jest pogoda za oknem, mamy pewność, że Internet światłowodowy będzie zawsze działał bez zarzutu.

Jeśli wybieramy Internet światłowodowy, należy wiedzieć o tym, że nie zawsze wiąże się to ze zwiększonymi opłatami. Najlepiej, gdy sprzedaje go firma lokalna. Wówczas mamy pewność, że zapewni nam ona przyzwoitą jakość usług oraz profesjonalną obsługę klienta. W chwili obecnej dostęp do światłowodu nie jest jeszcze powszechny, jednak operatorzy stale zwiększają jego zasięg.

Inne zastosowania światłowodów

Światłowody znajdują zastosowanie nie tylko w przypadku Internetu. Z powodzeniem wykorzystuje się je w celu zapewniania ludziom innych ważnych usług, takich jak uruchomienie telefonu stacjonarnego oraz telewizji. Dzięki światłowodowi można zatem wyposażyć mieszkanie zarówno w Internet, telewizję i telefon. Oprócz tego światłowody są również wykorzystywane w systemach monitoringu. W kolejnych latach ilość możliwości, jakie oferują światłowody, z całą pewnością ulegnie znacznemu rozszerzeniu.

Internet – Sosnowiec. Od kogo wybrać najlepszy światłowód

Internet światłowodowy to usługa, którą warto zakupić od lokalnego dostawcy. Dzięki temu mamy pewność, że w razie jakichkolwiek kłopotów z jego eksploatacją, fachowcy pojawią się możliwie szybko i naprawią powstałe usterki. Taki lokalny dostawca Internetu w Sosnowcu gwarantuje również, że cena tej usługi będzie wyjątkowo atrakcyjna.

 
 Zapoznaj się z naszą ofertą

 

Zobacz również

Honorujemy kartę dużej rodziny

Zagłębie za pół ceny - Bonus za frekwencje

Polsat Games w ofercie Telewizji Mediasat

Black Friday w Mediasat

Symetryczny Internet światłowodowy - wyjaśniamy