Wyjaśniamy czym jest światłowód

Światłowód – co to takiego?

Światłowód jest kablem, którego budowa w sposób znaczący różni się od kabla miedzianego wykorzystywanego przy klasycznym internecie. Kabel miedziany przewodzi prąd o niskim napięciu. Z kolei ten światłowodowy wykonany jest z włókna szklanego bądź tworzywa sztucznego przewodzącego falę świetlną.

Jak wskazuje sama jego nazwa, prędkość światła powinna być dużo szybsza. W większości przypadków kabel światłowodowy jest doprowadzany do konkretnego budynku, zaś później zwykłymi kablami prowadzi się Internet do poszczególnych lokali użytkowych i mieszkań. Światłowód daje niezawodny Internet, dzięki któremu użytkownicy mogą korzystać z wielu cennych udogodnień.

Zalety światłowodów

Jeśli mamy do wyboru Internet światłowodowy oraz klasyczny kablowy, nie warto długo się zastanawiać, ponieważ ten pierwszy bije na głowę wszystkie pozostałe formy pod wieloma względami. Wszystko za sprawą nowoczesnej technologii, którą wykorzystuje się przy jego produkcji. Są one znacznie mocniejsze niż zwykłe kable miedziane. Warto wiedzieć, że jeśli decydujemy się na zwykły Internet kablowy, szybko możemy rozczarować się co do jego prędkości – przesył danych zapisany w umowie, a prędkość rzeczywista mogą się znacząco różnić. Jeśli decydujemy się na zainstalowanie w mieszkaniu Internetu światłowodowego, sytuacja jest diametralnie inna. Prędkość Internetu jest dokładnie taka sama, jaką zapisano w umowie.

Dzięki temu, że kable światłowodowe posiadają charakterystyczną, innowacyjną budowę, prędkość przesyłania danych jest w praktyce nieograniczona. Zatem jeśli mamy Internet światłowodowy, przeglądanie witryn Internetowych, granie w wymagające gry czy oglądanie filmów w najwyższej jakości będzie przebiegało bez żadnych zakłóceń. Cechą charakterystyczną kabli światłowodowych jest również fakt, że są one wytrzymałe na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych – dzięki temu niezależnie od tego, jaka jest pogoda za oknem, mamy pewność, że Internet światłowodowy będzie zawsze działał bez zarzutu.

Jeśli wybieramy Internet światłowodowy, należy wiedzieć o tym, że nie zawsze wiąże się to ze zwiększonymi opłatami. Najlepiej, gdy sprzedaje go firma lokalna. Wówczas mamy pewność, że zapewni nam ona przyzwoitą jakość usług oraz profesjonalną obsługę klienta. W chwili obecnej dostęp do światłowodu nie jest jeszcze powszechny, jednak operatorzy stale zwiększają jego zasięg.

 

Jeśli posiadasz łącze światłowodowe, to pojęcie 'lagów' będzie Tobie obce. Połączenie światłowodowe charakteryzuje się tym, że każdy użytkownik otrzymuje maksymalną prędkość łącza. Dzięki naszemu łączu otrzymasz połączenie z tą samą prędkością pobierania jak i wysyłania.Przewód światłowodowy nie posiada elementów elektrycznych, dzięki czemu żadne warunki atmosferyczne nie zagrażają Twoim urządzeniom podpiętym do Internetu.Sygnał światłowodowy jest zawsze na takim samym poziomie. Na jakość dostarczanego Internetu nie mają wpływu zakłócenia elektromagnetyczne, warunki pogodowe, porywisty wiatr ani nawet największa ścieżyca lub deszcz.Dzięki naszemu łączu światłowodowym możesz osiągać ultra szybkie prędkości w trakcie pobierania oraz wysyłanie danych. Materiały w jakości 4K wczytują się natychmiastowo, bez długiego oczekiwania. Możesz wysłać swoje pliki do chmury bez długiego oczekiwania. Dodatkowo jeśli grasz w gry on-line to zapewniamy bardzo niski PING do serwerów oraz niezauważalny jitter.Technologia światłowodowa jest przyszłością telekomunikacji. Nie jest to chwilowy trend, w którym zaraz za rogiem pojawi się lepsza technologia. Światłowód jest celem, do którego dążyliśmy przez wszystkie lata od powstania Internetu. Od teraz jest w zasięgu Twojej ręki.

 

Wszystkie nowoczesne łącza światłowodowe oferują najszybszy i najbezpiecznieszy dostęp do Internetu. W połączeniu z dobrze zaprojektowaną siecią Wi-Fi

Inne zastosowania światłowodów

Światłowody znajdują zastosowanie nie tylko w przypadku Internetu. Z powodzeniem wykorzystuje się je w celu zapewniania ludziom innych ważnych usług, takich jak uruchomienie telefonu stacjonarnego oraz telewizji. Dzięki światłowodowi można zatem wyposażyć mieszkanie zarówno w Internet, telewizję i telefon. Oprócz tego światłowody są również wykorzystywane w systemach monitoringu. W kolejnych latach ilość możliwości, jakie oferują światłowody, z całą pewnością ulegnie znacznemu rozszerzeniu.

Internet w Sosnowcu. Od kogo wybrać najlepszy światłowód?

Internet światłowodowy to usługa, którą warto zakupić od lokalnego dostawcy. Dzięki temu mamy pewność, że w razie jakichkolwiek kłopotów z jego eksploatacją, fachowcy pojawią się możliwie szybko i naprawią powstałe usterki. Taki lokalny dostawca Internetu w Sosnowcu gwarantuje również, że cena tej usługi będzie wyjątkowo atrakcyjna.

 
 Zapoznaj się z naszą ofertą